Kvalitné vína

z celého sveta

Kontaktný e-mail info@1er.cz

Posunůť nadol

ŠIROKÝ A STÁLY VÝBER

ZO SORTIMENTU VÍN Z CELÉHO SVETA

Máme široký sortiment vín, a preto uspokojíme chuť a vkus každého zákazníka. Vďaka našim rozsiahlym skladovým kapacitám máme väčšinu vín skladom.

Delamotte.

Starú rodinnú firmu založil v roku 1760 v Remeši, Franćois Delamotte, majiteľ vinohradov. Patrí medzi pät najstarších domov v Champagne. Je jedným zo sesterských domov v Champagne Salon a spoločne sú v zoskupení Laurent-Perrier Group. Vysoko je hodnotená ročníková Blanc Blancs pripravená zo troch odlišných 100 % cru Côte des Blancs a určite zaujme Brut Rose s dominantnosťou Pinot Noir. Vo firme pracuje len 10 ľudí, rovnaký enolog ako pre Salon! Delamotte je noblesné champagne, ku ktorému sa stále budete vracať.

Diebolt-Vallois.

Šampanský dom Diebolt-Vallois sa nachádza v dedinke Cramant v oblasti Côte des Blancs, kde vápnitá pôda je ideálna pre odrodu Chardonnay a spadá do klasifikácie Grand cru. Jedná sa o jeden z najlepších terroir v tomto regióne. Rodina Diebolt tu žije od konca 19. storočia a rodina Vallois už od 15. storočia. Ich vína získali celú radu ocenení, okrem iného tiež 5 hviezdičiek od kritika Richarda Juhlina. Ich šampanské Fleur de Passion patrí medzi legendy z oblasti Champagne, o šampanské tzv. „starého štýlu“, ktoré dozrievalo v dubových sudoch z Burgunska.

Domaine a Maison Leroy.

Jedinečná, unikátna a výnimočná, týmito slovami by sme mohli opísať nielen vína, ale i majiteľku. Madam Lalou vlastní 23 hektárov viníc, väčšina je klasifikovaná v kategórií Premier či Grand Cru. Všetky vína sú vyrábané ako biodynamické. Doménové vína sú naozajstným skvostom, elegantné, plné, hebké, štruktúrované a dlhoveké, každopádne sú bohužiaľ ťažko dostupné. Pre mnohých sú tak vína Maison (vína z nakúpených hrozien, nič menej vinifikované so rovnakou starostlivosťou ako vína z hrozien vlastných) ideálne príležitosti ochutnať vinárske majstrovstvo Madam Leroy.

Meo Camuzet.

Po viac ako 4 storočiach sa rodina Meo venuje pestovaniu révy vinnej a vinárstvu. Svoju slávu však začalo písať až vďaka Etiennovi Camuzetovi (1867-1946), členovi francúzského parlamentu, ktorý v rokoch 1902 až 1932 vybral najlepšie možné parcely v Cotes de Nuits, predovšetkým v oblasti Vosne-Romanée a Vougeotu. V súčasnej dobe vedie vinárstvo Jean-Nicolas Méo, ktorý sa učil od svojho otca a predovšetkým od legendárneho Henriho Jayera. Hospodári cca na 7 hektároch viníc a vytvára výnimočné vína oceňované po celom svete.

Clos de Tart.

Vinárstvo s dlhoročnou históriou a niekoľko naj. Ide o najväčší monopol Grand Cru vinice v Burgundsku - 7,53 hektára vinice nebolo nikdy v histórií rozdelené a za celú históriu malo len 3 vlastníkov. V súčasnosti sa dá povedať, že sa tu vyrába jeden z najznámejších a najlepších Pinotů na svete. Víno s výraznou štruktúrou, plnosťou a zároveň neuveriteľnou eleganciou a hodvábnosťou, pritom si zachováva sviežosť a ovocnosť odrody s mimoriadnym potenciálom ku dozrievaniu.

Thierry Allemand.

Vinárstvo založené v roku 1982 v Cornasu. Thierry sa učil v Domaine Robert Michel, odkiaľ si priniesol všetky svoje znalosti a techniky výroby. Postupne kupoval opustené vinice, revitalizoval ich, vysadzoval nové a takmer po 15 rokoch sa začal naplno venovať len vínu a svojej rodine (pretým si privyrábal ako elektrikár). V súčasnosti hospodári na necelých 5 ha viníc, z nich každá parcela je svojím spôsobom unikát. Každá parcela je vinifikovaná zvlášť, používa sa minimálne množstvo síry, niekedy dokonca vôbec. Jeho vína tak dosiahli takmer kultový status a dokazujú jeho um.

Chateau de Tracy.

Vinárstvo, ktoré je právom považované za legendu a jej história siaha až do roku 1396. Po celú dobu je vo vlastníctve škótsko-francúzskej šlachtickej rodiny d´Estutt. V súčasnosti obhospodarujú cca 33 ha viníc vysadené odrodou Sauvignon blanc. Ich vína sú také, aký je sám pan gróf - aristokratické, lahodné a plné elegancie.

Giacomo Conterno.

Vinárstvo založené v roku 1908 Giovannim Conternem, ktoré na začiatku vyrábalo vína z nakupovaného hrozna. Od roku 1934 vedie vinárstvo syn Giacomo, ktorý v roku 1974 kúpil 14hektárovú vinicu Cascina Francia, ktorá má skvelé mikroklíma a odkiaľ od roku 1978 pochádza všetko víno Conternů. Giacomo je absolútny tradicionalista - rmut kvasí viac ako 30 dní v drevených kadiach bez kontrolovanej teploty, víno necháva mimoriadne dlho dozrievať vo veľkých dubových sudoch. Vyrába len asi 50 tisíc fliaš ročne, polovicu tvorí 2 Barola (Riserva Monfortino a Cascina Francia) a druhú potom Barbera d´Alba. Monumentální, klasické, dlhoveké a elegantné vína.

Luciano Sandrone.

Kultový výrobca moderného Barola, ktorého vína sa predávajú striktne podľa alokácie. V roku 1981 priniesol na veľtrh Vinitaly svoj prvý ročník 1978, ktorého vtedy vyrobil len 1 500 fliaš. Jeden americký obchodník ho po ochutnaní chcel ihneď všetko kúpiť. Takú istú mimoriadnu starostlivosť venuje Luciano Sandrone vínam naprieč celým spektrom ponuky, a tak aj základné vína umožňujú získať cenovo príjemnú predstavu o jeho štýle a vinárskom ume. Vinárstvo obhospodaruje 27 hektárov s ročnou produkciou 90 000 fliaš (Barola bohužiaľ veľmi málo).

Vega Sicilia.

Kultová, najslávnejšia a najtradičnejšia španielska doména. Jej vína sú neuveriteľne komplexné, elegantné a skvelo starnú. Prirovnávajú sa k 1er Grand Cru Classé z Bordeaux. Vlajkovou loďou je Reserva Especial, čo je blend spravidla troch ročníkov, a potom Unico z jedného ročníku. Do skupiny Tempos Vega Sicilia patrí aj vinárstvo Bodega Alion z Ribera del Duero a Bodega Pintia z Toro, ktoré ťaží z vinárskeho umu a taktiež rovnakej starostlivosti ako materská Vega Sicilia.

Oremus.

Oremus se radí medzi najlepších výrobcov slávneho tokajského vína, ktoré sa rodí na východe Maďarska a jeho história siaha do počiatku 17. storočia. Medzi obdivovateľov a klientov tohoto veľkého sladkého vína patrili napr. francúzský kráľ Ludvík XIV. alebo ruský cár Petrr Veľký. Oremus teraz náleží španielskej rodine Álvarez, ktorá vlastní popredné prestížne španielske vinárstvo Vega Sicilia, Bodegas Alion či Bodegas Pintia. Obhospodaruje 115 hektárov tých najlepších viníc, situovaných na úpätí južných svahov pohoria Zemplen.